- @InProceedings{quan:aso:gecco2004,
author = "Wei Quan and Terence Soule",
title = "A Study of the Role of Single Node Mutation in Genetic
Programming",
booktitle = "Genetic and Evolutionary Computation -- GECCO-2004,
Part II",
year = "2004",
editor = "Kalyanmoy Deb and Riccardo Poli and
Wolfgang Banzhaf and Hans-Georg Beyer and Edmund Burke and
Paul Darwen and Dipankar Dasgupta and Dario Floreano and
James Foster and Mark Harman and Owen Holland and
Pier Luca Lanzi and Lee Spector and Andrea Tettamanzi and
Dirk Thierens and Andy Tyrrell",
series = "Lecture Notes in Computer Science",
pages = "717--718",
address = "Seattle, WA, USA",
publisher_address = "Heidelberg",
month = "26-30 " # jun,
organisation = "ISGEC",
publisher = "Springer-Verlag",
volume = "3103",
ISBN = "3-540-22343-6",
ISSN = "0302-9743",
DOI = "
10.1007/b98645",
size = "2",